מאמרים

בית ספר לצילום


מה לומדים במסגרת בית ספר לצילום?
בית ספר לצילום הוא מוסד לימודים הנותן מענה על תחומי עניין מגוונים. השיעורים בבית הספר מועברים על ידי אנשי מקצוע מנוסים, עם הסמכה בתום ההוראה והצילום. תפקידם של המחנכים והמורים הוא בראש ובראשונה לחשוף את התלמידים להיבטים חדשים בצילום. הקורסים כוללים בדרך כלל סקירה רוחבית והיסטורית של הצילום, לרבות מאפיינים טכנולוגיים ושינויים שנערכו לאורך השנים. לאחר מכן עוברים הסטודנטים לפן המעשי של יסודות הצילום
ויוצאים אל השטח כדי להתנסות בפרויקטים מורכבים.

הלימודים במסגרת בית ספר לצילום הם בעלי מאפיינים ייחודיים. בית ספר לצילום אמור להקנות לתלמידים את הכלים והוא אינו מתמקד בבחינות, בדיקות או עבודות. בית הספר הוא הפלטפורמה הראשונה ממנה יוצאים התלמידים אל העולם האמיתי. חלק מבוגרי הלימודים במסגרת בית ספר לצילום יכולים למצוא עבודה בתחום, בעוד חלק אחר יעדיף להמשיך לכיוונים תיאורטיים ואמנותיים.

הציוד הנדרש עבור לימודי צילום
ברוב בתי הספר מעניקים לתלמידים את הציוד הנדרש ללימודי צילום. בכל אחד מהמפגשים מוטלות משימות לעבודה עצמית, אשר בהן ניתן להשתמש במצלמת רפלקס דיגיטלית עם עדשת זום, במבזק ידני ובחצובה או באביזרים נלווים. יחד עם זאת, יש בתי ספר המציבים אתגר עבור התלמידים ולפיכך משנים את אופי המצלמות או האביזרים.
אפשר להתייעץ עם צוות הסטודיו ובתי הספר לגבי הציוד הנדרש עבור לימודי צילום. הצוות יכול להמליץ על ציוד מסוים, להבהיר ממה נובעים ההבדלים בין אביזרי צילום ולשים את האצבע על הציוד הדרוש לכל תלמיד לפי קצב ההתקדמות האישית. מבחינת מחירים ועלויות, כדאי לברר מראש האם ההוצאה מגולמת בשכר הלימוד או נגבית בנפרד. רצוי לשים דגש על שימוש בציוד איכותי וכך להפיק את המרב מהלימודים.