מאמרים

בחירת עורך דין נזיקין


אם יש לכם צורך למצוא עורך דין נזיקין אתם צריכים לבחון באופן מוקפד עם מי אתם מתכננים לעבוד. יכול להיות שאתם יכולים למצוא בסביבה שלכם עורך דין שעונה להגדרות של מה שאתם מחפשים, אך אם אין לו מספיק ניסיון, התקשורת איתו לא טובה או העלויות שלו מחשידות, הוא לא יתאים לכם.

הניסיון של עורך הדין או המשרד
חשוב מאד כשיוצאים לטפל בבעיות בתחום הנזיקין לבחון את הניסיון של עורך הדין או של המשרד. הניסיון נמדד בשנים שבהם עורך הדין עובד ובהישגים שלו. כלומר, יכול להיות עורך דין בעל ותק רב שייצג מעט מאד מקרים מסיבות שונות. כשאתם באים לבחור עורך דין נזיקין אתם צריכים לבדוק שיש לו ניסיון שיכול להיות רלוונטי במקרה שלכם ולברר לאלו הצלחות הוא הגיע בתיקים קודמים.

תקשורת עם עורך הדין
התקשורת עם עורך הדין חשובה מאד למהלך התביעה שלכם. כמובן, עורך הדין לא צריך להיות החבר הכי טוב שלכם והוא גם לרוב לא יענה לכם בשעות שאינן שעות עבודה, אך בכל הנוגע במקרה שלכם עליו להיות קשוב, להבין את המטרות שלכם והציפיות שלכם ולהיות פתוח אתכם לגבי איך שהוא תופס את המקרה וכיצד הוא מתכנן לפעול.

עלויות
אפשר למצוא שיש היום שלל עורכי דין. לרוב, עורך דין נזיקין יציעו מחירים דומים יחסית ולכן כשנתקלים בעורך דין שהמחירים שלו נמוכים בצורה משמעותית יש לבחון את פער העלויות ומה כולל השירות של עורך הדין או כיצד הוא רואה את המקרה. עורכי דין שהמחירים שלהם קיצוניים (למעלה או למטה) עלולים שלא לשרת את הלקוח שלהם על הצד הטוב ביותר ויש לברר אם יש סיבה לפער המחיר או לא (לפעמים יש סיבה לפער ואז זה מוצדק לעבוד איתם).