מאמרים

אסטרולוגיה יומית


אסטרולוגיה היא שיטת חיזוי עתיקה אשר התפתחה לפני שנים רבות בבל. האסטרולוגיה מתבססת על האמונה שקיים קשר בין מצב השמים והכוכבים ובית התכונות של בני האדם. חיזוי אסטרולוגי מתבסס על השמש, הירח וכוכבי הלכת. האסטרולוגיה נחשבת לתורה מדעית. על פי הכוכבים אפשר לנבא תחזית אסטרולוגיה חודשית, תחזית אסטרולוגיה שבועית ואפילו תחזית אסטרולוגיה יומית.


אסטרולוגיה יומית - על כוכבים ועל מזלות

• מפה אסטרולוגית נבנית באמצעות בניית תחזית לאדם ברגע מסוים על ידי ניתוח מצב הכוכבים בשמים המשלב בתוכו את תאריך הלידה של האדם. המפה האסטרולוגית מראה לנו את המיקום של הכוכבים והמזלות ומה היחס בניהם. על סמך מפה אסטרולוגית אפשר לדעת נתונים מסוימים על האדם, על אופיו, על כישרונותיו, על נטיותיו ועוד. מיסטיקנים יכולים על פי המפה האסטרולוגית לבנות תחזית אסטרולוגיה יומית הטומנת בחובה ראיית עתיד לטווח קצר.

• ישנם שניים עשר מזלות אסטרולוגים בשמים. מזל לכל חודש. המזלות מסודרים בשמים בשניים עשר קבוצות של כוכבים בעלי צורות שונות. סדר הופעתם של המזלות בשמים אינו משתנה לעולם והם תמיד מופיעים באותו הרצף: טלה, שור, תאומים, סרטן, אריה, בתולה, מאזניים, עקרב, קשת, גדי, שלי ודגים.

• המזלות מורכבים מכוכבים אשר מהווים אחת עשרה עצמות טבעיים הנמצאים בחלל השמים ונקראים בשפה המקצועית "גרמי השמים". מיקום הכוכבים במערכת השמש מידי יום משפיע ישירות על התחזית של אסטרולוגיה יומית של כל אדם ואדם.

אסטרולוגיה יומית על פי תורת קבלה

אסטרולוגיה קבלית היא שיטה עתיקה אף יותר מן השיטה האסטרולוגית הנפוצה. האסטרולוגיה הקבלית מחלקת את השנה לשניים עשר חודשים עבריים אשר החודש הראשון מבניהם הוא חודש ניסן ולכל חודש יש את המזל שלו.

על פי האסטרולוגיה הקבלית אפשר לבנות תחזית של אסטרולוגיה יומית המורכבת אך ורק מהסתכלות בשבעה כוכבי לכת אשר היו מוכרים בימי קדם ואלו שמותיהם העבריים: שבתאי, צדק, מאדים, חמה, נגה, כוכב, לבנה.

על פי האסטרולוגיה הקבלית לכל כוכב יש מלאכים המלווים את האדם ומשפיעים ישירות על המזל שלו. לפי תנודות המלאכים והכוכבים אפשר לקבוע תחזית אסטרולוגיה יומית לכל אדם.