מאמרים

אסון התאומיםמפגעי הטרור, הם חלק מהוויה הישראלית. לעיתים קיימת תחושה כי אנו חיים את מציאות הטרור העגומה ומותירים את הפחד מאחור. כשהטרור תוקף אנשים שאינם מודעים לו, כשהוא תוקף אנשים שאינם חיים אותו, הוא עלול להכאיב בהם קשות. אם כן שאלתם מדוע כך הם פני הדברים ? התשובה העיקרית לכך טמונה בחוסר המוכנות. כשאדם אינו מוכן , הוא אינו צופה את התוצאות ולכן, הפגיעה עלולה להיות כואבת ביותר. כמה דברים שלא ידעתם על טרור .

קצת על אסון התאומים

11 בספטבמר 2001 , הייתה מתקפת הטרור הקשה ביותר בתולדות ההיסטוריה. היא התרחשה בלב ליבה של ניו יורק- ארצות הברית. מהלך ההתרחשויות של אסון התאומים קשור ב4 טרוריסטים המשתלטים על 4 מטוסים ומוליכים אותם להתנגשות אשר תוביל לפיצוץ. מטוס אחד פוצץ בשדות פנסילבניה, מטוס אחר, פוצץ באחד ממחלקות הפנטגון האמריקני, מטוס אחר פוצץ, אל תוך גורדי השחקים אשר בניו יורק, הלו הם מגדלי התאומים. מניין ההרוגים כ3000 הרוגים לערך . מדובר על הפיגוע הקשה ביותר בהיסטוריה האנושית של העת החדשה. הפיגוע שנצפה לעיני מיליארדי אזרחי העולם בשידור חי טרף את הקלפים והוליד מציאות חדשה של אבטחה קפדנית ביותר בארה"ב ובעולם כולו וכן רדיפה אחרי מי ששלחו את המתאבדים למשימה, עד להריגתם בשנה האחרונה .

אסון התאומים וההשלכה הכלכלית

נכון להיום, כל מי שחווה את תקופת המסחר , הבין שהשלכות אסון התאומים פגעו קשות, בכלכלת ומסחר המדינה. התמורות הכלכליות שחוותה ארצות הברית, קשורות בראש ובראשונה לעניין אסון התאומים שזעזע במשך שנים את המדינה ולא נתן לה מנוח הן מבחינה כלכלית והן מבחינה ביטחונית .

אסון התאומים ואל קעאידה

העומדים אחר "הצלחת" הישג הטרור באשר לעניין אסון התאומים, הם בעצם ארגון אל קעאידה. מסתבר כי אותו ארגון, ניסה כבר בעבר להיתנקל לבנייני התאומים אך לשווא. גורם הטרור היה קשור בהכנת מכונית תופת באזור. למזלם של האמריקאים דאז, לא התפוצצה אותה מכונית, נחישות הארגון צלחה והביאה לפיגוע בשנת 2001, התוצאות ידועות מראש .