מאמרים

אירועים בטבע


אנשים רבים תוהים כיצד הם יוכלו לייחד את האירוע שלהם מאירועים אחרים ואחד הפתרונות המקוריים והמיוחדים ביותר היא עריכת אירועים בטבע. מדובר על אירועים בסגנון אחר אשר מתבצעים במקומות אותם אתם בחרתם ובדרך כלל תוכלו לראות כי אירועים בטבע מתקיימים במקומות חשובים לבעלי האירוע או במקומות בהם עוד לא ערכו אירוע קודם לכן.

רבים בוחרים לערוך אירועים מיוחדים על חוף הים או בקרחת יער ייחודית, יש את אלו שיבחרו לערוך את האירוע דווקא במקום בו הם התנשקו לראשונה, נפגשו לראשונה או במקום חשוב להם מבחינה רגשית בדרך כזו או אחרת. בכל מקרה, יש כמה דברים חשובים שעל כל מי שמתעתד לערוך אירוע בטבע לדעת ונפרוש לפניכם את הדילמות והפתרונות כאחד.

אירועים בטבע

מה חשוב לדעת על עריכת אירועים בטבע מבחינת לוגיסטיקה ותכנון?

כאשר אנו מדברים על תכנון מוקדם של אירועים בטבע כגון: יום הולדת בטבע, חתונה בטבע, השקה חגיגית, מסיבה גדולה או כנס מקצועי בטבע - יש לקחת בחשבון שיש לעשות סידורים שונים כגון אישורים לעריכת אירוע רב משתתפים ואישורים מול הרשויות השונות.

דבר נוסף שיש לבחון לעומק הוא נושא השטח, יש שטחים אשר מתאימים יותר לעריכת אירועים ויש כאלו שמתאימים פחות, למשל, אם יש שטח מסוים בו אין מספיק אזור שטוח בו אתם יכולים להציב את החופה, הבמה או אזור קבלת הפנים, הרי שהוא לא יהיה מתאים.

עליכם לקחת בחשבון גם שאם מדובר באירוע רב משתתפים, עליכם למצוא מקומות חניה לכולם או לארגן להם הסעות מסודרות שיגיעו למקום. ההסעות עדיפות פעמים רבות כאשר מדובר על אירועים מסוג זה משום שהן חוסכות לאנשים את ההגעה למקום ואת החיפוש אחר החניה.

כאשר מדובר על אירועים קטנים יותר כגון יום הולדת בטבע או מסיבת יום הולדת 60, מן הסתם שההתארגנות היא פשוטה יותר ולכן נשים כאן דגש על אירועים בסדר גודל גדול בהרבה כדוגמת הפקת חתונות בטבע.

האם עריכת אירועים בטבע משתלמת לעומת עריכת אירועים באולמות וגני אירועים?

זו שאלה מעט מכשילה משום שעריכת אירועים בטבע מחייבת המון הכנה ואם אתם מבצעים את ההכנות לבדכם אתם צריכים לקחת בחשבון שהם יהיו ארוכות, מפרכות ופעמים מלאות בתקלות.

מלבד האישורים הדרושים לשם הקמת האירוע ומציאת השטח המושלם לעריכתו תצטרכו להכין מקום נוח לאורחים לשבת ולאכול, תצטרכו לארגן חשמל מגנרטורים, תאורה, מוזיקה, רחבת ריקודים, מקומות ישיבה נוחים, בר, חברת קייטרינג, אבטחה ועוד דברים רבים. אולי תחסכו כסף על שכירת אולם אך תוציאו הרבה זמן ומאמץ על ארגון האירוע כך שמוטב לכם לשקול לשכור חברה אשר מתמחה בעריכת אירועים מסוג זה.