מאמרים

אגזוזיםלכל אחד מהרכבים שלנו יש לא מעט מרכיבים וחלקים שבלעדיהם הרכבים לא היו יכולים לנוע, ואחד מהחלקים החשובים האלה זה האגזוז. חשוב להבין שיש מספר מתפקידים לאגזוזים השונים, בין אם מדובר על אגזוזים של מכוניות ובין אם מדובר על אגזוזים של אופנועים. התפקיד העיקרי של האגזוזים הוא אומנם לשחרר את הגזים מהמנוע ולפלוט אותם החוצה, אך תוך כדי הם גם מורידים את רעש המנוע, וזהו למעשה התפקיד השני שלהם.


מנוע ללא אגזוז גורם לרעש נוראי

רוב האנשים שמעו בעבר מכונית או אופנוע שנוסעים ללא אגזוזים, והאמת היא, שהרעש שכלי רכב כאלה יוצרים הוא רעש בלתי נסבל. אומנם זה נראה שהאגזוזים רק גורמים לזיהום אוויר, וזה אכן חלק ממה שהם עושים, אך אגזוזים מורכבים גם מלא מעט צינורות פנימיים שהתפקיד שלהם הוא לשלוט על הרעש. לכן אי אפשר לנסוע בימינו ברכב או באופנוע שאין לו אגזוז, ובמידה ויש לכם תקלה באגזוז חובה לסדר את זה.
כיצד מתמודדים עם הבעיה


רכבים שבהם יש אגזוזים שאינם תקינים הם למעשה רכבים שמסוכן לרכב עליהם. אם אין איך לשחרר את הגזים מהמנוע זה אומר שהמנוע הופך להיות הרבה יותר מסוכן והרבה פחות יעיל, ולכן למעשה הדבר הראשון שצריך לעשות הוא פשוט לבדוק את מצב האגזוז ברכב, דבר שיוכל לעשות כל מוסכניק מורשה.


החלפת האגזוז

במקרים שבהם יש אגזוזים שלא פועלים כמו שצריך לעיתים יש צורך להחליף אותם, וזה אומר שיש לקנות אגזוז חדש ולהתקין אותו. רוב האנשים יעדיפו שהמוסכניק שלהם יעשה את זה עבורם, אך חשוב לדעת שזו לא האפשרות היחידה. כל לקוח יכול לקנות לבד את האגזוז ולבקש מהמוסכניק המקצועי שלו רק להתקין אותו וכך לחסוך לא מעט כסף.