מאמרים

שחקו אותה בגדולשחקו אותה בגדול – ערבוב כל המשחקים הישנים!

שחקו אותה בגדול היא תוכנית חדשה ומסקרנת בהנחייתו של המנחה השנוי במחלוקת אברי גלעד. אפשר לומר שהעם נחלק לצופים שסולדים מאברי גלעד ומהצד שני של אנשים שמאד מתחברים אל הישירות של אברי, אל הפטריוטיות שלו ואל הבעות הפנים היוצאות דופן. יש באברי גלעד שילוב של כנות חזקה ושל שיווקיות חסרת גבולות, אולי זה מה שעוזר לו לשרוד בעולם הטלוויזיה התחרותי והתובעני.


שחקו אותה בגדול
תמונה: יחצנים.


שחקו אותה בגדול היא תוכנית מאתגרת. אין לה קונספט מספיק ברור. במקום לקחת פורמט חדש ומרענן כמו "אל תפיל את המיליון", לוקחים 4-5 פורמטים ישנים שהוכיחו את עצמם בעבר, או יותר נכון בעבר הרחוק. מי בכלל זוכר איך משחקים את מקבילית המוחות או את גלגל המזל. המכנה המשותף בין השעשוענים מן העבר הוא דק ביותר וקוראים לו אברי גלעד. בהחלט אתגר גדול לקח על עצמו אברי גלעד עם שחקו אותה בגדול!

הדבר היחידי שאנו זוכרים מגלגל המזל הוא ארז טל ונערות המזל. אגב למי שלא זוכר, בדיעבד מתברר שנערות הגלגל השונות היו מוכות גורל לאורך השנים. מדובר בצירוף מקרים נדיר בו נערות המזל פשוט זכו לגורל אכזר. מקווים שנערות המזל החדשות לוקחות את זה בחשבון!

ומה עם מקבילית המוחות? הדבר היחידי שאנו זוכרים הוא שהמנחה היה זקן במיוחד? מדובר הרי בסוג של טריוויה והדבר המעניין במשחק הזה היה הקלישאות החוזרות שלו: "התחלתי ולכן אסיים...!" או "עבור, עבור, עבור...". יש גבול עד כמה טריוויה יכולה לעניין אותנו באמת אם לא מכניסים בה טוויסט מסוים.

אברי גלעד
תמונה: צילום מסך ארץ נהדרת.

לגבי שאר המשחקים של שחקו אותה בגדול, קשה היה לקלוט אותם מהפרומו של התוכנית. וזו בעיה גדולה, שכן איך אפשר להחיות משחקים מן העבר, שאנחנו אפילו לא זוכרים! האם אברי גלעד יצטרך ממש להסביר לנו מחדש את חוקי המשחק? נשמע קצת מעייף.

אנשים אוהבים שעשועונים, ויש משהו מרתק בדמותו של אברי גלעד אבל משהו פה חסר לנו. חסר הקונספט, חסרה העלילה וחסר החידוש. אנו חיים בעולם של גירויים חדשים, גירויים משתנים והפתעות רבות. אברי גלעד בא ואומר לנו שאין הפתעות. זה לא מגרה אותנו לפתוח את הטלוויזיה, כבר יותר מגרה להזמין פיצה ולנמנם מול המסך..

ובכל זאת נהיה הוגנים וניתן לתוכנית שחקו אותה בגדול צ'אנס כלשהו. מה שיקבל הוא מבחן ההנאה נטו. לטובתו אנו מקווים שערוץ 10 לא ישבץ מולו תוכנית מצליחה במיוחד.