מאמרים

עם סגולה


עם סגולה – מה קשור | אורן זייף

עם סגולה הוא הכינוי שהישראלים הכי אוהבים לתת לעצמם. "היהודים", "העם הנבחר", "עם סגולה" – העם שאמור להביא אור לעולם וללמד אותו מה טוב. בעצם מה שמשפט הזה בא להגיד בצורה חסרת מודעות ודי שחצנית היא: "אנחנו הכי טובים". בשנים האחרונות, הביטוי "עם סגולה" הפך כבר להיות ציני, כי כבר ברור לכולנו שאנחנו עם ברברי, חסר תרבות שאוהב להתפרע ולעשות בלגן. אם היו מחפשים מושג חדש כדי לתמצת את הישראלים, אפשר היה לכנות אותנו "הבלגניסטים".


מה קשור חוזרים למסך הגדול

השלישייה של מה קשור חוזרים למסך הגדול עם התוכנית עם סגולה, לאחר 3 שנים בהן הספקנו להתגעגע. שלישיית מה קשור היא אחת מאותן שלישיות יוצאות דופן, שהחיבור בין החברים בה הוא קודם כל ערכי וחברי. שלושת החבר'ה האלה הולכים ביחד וחיים ביחד עוד מימי התיכון. אז נכון שציון תמיד הביא איתו איזו כוסית מהצד, ושלום נפתח באמת רק ב-5 שנים האחרונות... אבל תמיד היה שם חיבור חזק והרבה אהבה בין החבר'ה. מגיע להם תוכנית.


הצלחה ידועה מראש

הצוות של "מה קשור" מצטיין ביכולת לבנות מערכונים מצחיקים במיוחד, מקוריים ומפתיעים. אם נסתכל אל העבר אל מערכונים שונים, הם יודעים לבנות דמויות של ממש. האם האמירה: "עיוווווווווווווווווווני....!" מזכירה לכם משהו? הם פשוט גדולים. בדומה לנאור ציון, הרבה פעמים יש להם הומור קצת רדוד, אבל הוא מטובל עם הרבה אהבה ושמחת חיים ולכן הכל עובר. "עם סגולה" היא תוכנית שמסמלת את הבגרות שלהם, לאחר 3 שנים בהן כל אחד מהם התבגר מאד ברמה האישית.


עם סגולה? עם הבלגן

ובכל זאת, נומר כמה מילים על הקונספט של התוכנית 'עם סגולה'. יש המון סוגים של ישראלים. בכל ארצות דרום אמריקה וגם בהודו כבר למדו להכיר אותנו. יש את הישראלים הוולגריים, יש את הישראלים הקשוחים, יש את הצעקניים ויש גם את החמודים שלומדים ספרדית שנה לפני הטיול... הדבר שאולי מייחד אותנו מכל עם אחר הוא התקשורת הפתוחה, החמה והישירה. אין לנו אגו נפוח מדי ואנחנו אוהבים לצחוק ביחד עם כל אחד. מעניין לאן מה קשור ייקחו את זה...