מאמרים

מלגזהרכישת מלגזה או השכרה


מלגזה היא כלי עבודה המשמש במקומות שונים להעמסה ולפריקה של מטענים וסחורות ממשאיות למדפים ולהיפך, להעברת סחורות ממקום אחד לאחר בתוך מפעל בנמלים בשטחים חקלאיים, באתרי בנייה וכדומה. רכישת מלגזה כרוכה בהוצאה כספית גדולה ולא תמיד יש את הכסף הנחוץ לשם כך. השכרת מלגזה יכולה להיות פתרון זמני יעיל למי שלא זקוק למלגזה באופן קבוע והדבר יכול לחסוך כסף רב, אך במידה והמלגזה נחוצה בעסק לצרכים שוטפים מומלץ לרכוש מלגזה.
רכישת מלגזה חדשה או יד שנייה


רכישת מלגזה מצריכה בירורים רבים לפני הבחירה. יש לברר מהם העומסים שעל המלגזה יהיה להרים ולאיזה גובה, באיזה תנאים תעבוד המלגזה: על משטחים סלולים או מרוצפים, או בשטחים פתוחים ולא סלולים, במתחמים פתוחים או בתוך מבנים וכדומה. בנוסף יש לברר אודות המחיר של המלגזות השונות על פי היצרנים השונים והדגמים הרצויים לכם. רכישת מלגזה חדשה תהיה הפתרון הטוב ביותר לאחר שתבררו ותשוו בין המחירים השונים של היצרנים והיבואנים והיתרון הוא כמובן האחריות שתקבלו על המלגזה. אך רכישת מלגזה חדשה יכולה להיות הוצאה כספית גדולה שלא כל עסק יכול להרשות לעצמו אותה בתחילת דרכו. גם מלגזה חשמלית וגם מלגזת דיזל חדשות יהיו יקרות, ובמקרים אלה יש לשקול רכישת מלגזה יד שנייה.


היתרונות של רכישת מלגזה יד שנייה


מלגזה יד שנייה יכולה להיות רכישה טובה ובהרבה מקרים ניתן למצוא מלגזות מיד שנייה אצל המשווקים השונים של מלגזות חדשות. מלגזות אלה עברו בדיקה והן יימכרו לכם עם אחריות לתקופה מסויימת. מלגזות יד שנייה יש לבדוק היטב ובמיוחד את המצב המכאני שלהן ואת שעון שעות העבודה. מלגזה איננה נמדדת על פי הקילומטרז' שעשתה, אלא על פי שעות העבודה שלה (כמו בטרקטור).