מאמרים

דלישסדלישס
היא בעצם גרסת הילדים של תוכנית הבישול מאסטר שף. ומה זה אומר בעצם? תוכנית שמביאה את עולם הבישול המקצועי אל הבית ואל ההמונים. אלא שהפעם, במקום ללכת אל מתמודדים מנוסים שכבר בישלו אלפי מנות במהלך חייהם, פונים אל הילדים. דלישס היא תוכנית שמדברת על אוכל, אחריות, בגרות, משחקיות וכיף. כל ילד אוהב לאכול אוכל טעים ויש לא מעט ילדים שיודעים לבשל מצוין.

דלישס – תעודת בגרות עבורנו

האוכל הוא מרכיב מאד מרכזי בתרבות הישראלית. כמעט בכל בית יש מישהו שאחרי להאכיל את שאר בני הבית. בכלל אנחנו אוכלים די הרבה בבית, כולל בסופי השבוע ובחגים כמובן. תוכניות הבישול מצליחות מאד, אתרי המתכונים כמעט וקורסים מרוב גולשים והאוכל בארץ טעים. אם תשאלו תיירים על האוכל בארץ, כמעט כולם יגידו לכם שמאד טעים. זה לא משנה אם אוכלים חומוס, פלאפל, סלטים, גורמה או שווארמה – פשוט טעים פה.

התוכנית דלישס באה אחרי התוכנית מאסטר שף והיא מדגישה כמה בישול ואוכל הם חלק בלתי נפרד מהגישה שלנו. הישראלים האם רגשיים, מחוברים לארץ ואוהבים לאכול טוב. מה שהיה חסר לנו עד היום זה תרבות יותר ממוסדת של אוכל. אחרי הכל, הרבה אנשים עדיין לא מבינים מה זה יין טוב, מהו הסדר המומלץ למנות בארוחה ועניינים בסיסיים נוספים באוכל. דלישס מביאה את עולה האוכל ועשויה לחבר את הנוער והילדים לתרבות הבישול בצורה מסודרת.


דלישס – תוכנית לילדים?

ממש לא בטוח. אמנם ילדים ירצו מאד לראות את המתמודדים מתחרים בינם לבין עצמם, אבל גם צופים מבוגרים צפויים להתמכר לתוכנית. זכרו, דלישס עוסקת אחרי הכל באוכל והיא תוכנית בישול לכל דבר. מעבר לכך, אנחנו מתים על ילדים. נורא קל להתחבר אליהם ולהזדהות איתם. יש בילדים של דלישס תמימות מסוימת שגורמת לנו להנות מהתחרות.

פעם ניסו לעשות ספרי בישול עבור ילדים, ניסיון מעניין. כיום זה כבר לא מתאים. כדי לסחוף את הקהל צריך לבנות את זה כמו שצריך בצורת ריאליטי. צריך רק להיזהר של לוחצים יותר מדי את הילדים, שכן החשיפה בטלוויזיה היא אדירה. כל ילד שישתתף בתוכנית דלישס הולך להפוך למלך הכיתה בן לילה. השפעות חברתיות מסוג זה הן משמעותיות ביותר עבור ילדים קטנים. מעניין מי השופטים שילוהקו לתוכנית!