מאמרים

מאסטר שף


כל מה שרציתם לדעת על התוכנית מאסטר שף:

כמה אנחנו נהנים לראות אנשים מבשלים בטלוויזיה. נדמה כי אנחנו לא שבעים אף פעם מפורמטים חדשים של תוכניות בישול וכי תמיד יש בליבנו פינה חמה לעוד בשלן שימציא את הגלגל מחדש. אז ראינו כבר שפים שמטיילים בארץ ומכירים מתכונים חדשים, ראינו שפים מטיילים בעולם, שפים שמתחרים האחד בשני במסגרת תחרויות שונות וכמובן שראינו אתם במטבח הביתי שלהם ובאולפן.

מאסטר שף היא תוכנית חדשנית בתחום הבישול כי היא כן מחדשת משהו - זוהי תוכנית בישול עם מנות שפים, רק שהפעם מדובר בקבוצת מתחרים שאינם שפים, הם מתחרים על תואר מאסטר שף וחלומם הוא להיכנס לעולם הבישול באמצעות התוכנית. בסופו של דבר מאסטר שף היא כמו כוכב נולד של השפים, אך היא מצליחה לרגש גם אנשים שאין להם חלום שקשור לבישול, ממש כמו בכוכב נולד.


כשהתוכנית מאסטר שף עלתה לאוויר...

כשהתוכנית מאסטר שף עלתה לאוויר היא חוללה מהפכה. הימים בהם אנו נהנים מבישול רגוע ואיטי עבר ופתאום נחשפנו לבישול מהיר, לתחרות, לזיעה ולהתרגשות אותה לא הכרנו קודם מעולם הבישול. למדנו להעריך את השונה בין המתמודדים שכן גילינו עד כמה זה טריוויאלי שסמדי בומבה תתחרה לצד כבאי ובחורה יפיפייה ובלונדינית על אותו התואר.

גילינו שלהיות שף זו הקרבה אמיתית ולא מן המבוטל שגילינו גם עד כמה מקצוע זה דורש מהשפים יצירתיות והבנת התחום. מה שהפך להיות היסטריה בין לילה היא דווקא הייחודיות בשפתו של המנחה אייל שני שאיזן את העממיות החמימה של השף חיים כהן. בסופו של דבר התוכנית מאסטר שף לימדה אותנו שלהיות שף זה דבר לא פשוט כלל וכלל.


האם תהיה עונה נוספת של מאסטר שף, ואם כן, מי יכול להתחרות בתוכנית?

על פי כל הסימנים, הולכת להיות עונה נוספת של התוכנית מאסטר שף, ואם חשבנו שהעונה הקודמת יצרה סביבה המולה אנו צפויים לראות כי העונה הנוכחית תיצור מהומה לא קטנה. כל מי שחשב שהוא לא יכול לגשת לאודישנים הקודמים כי הוא לא שף באמת גילה ביום הראשון לשידור שכל מי שיודע פשוט לבשל יכול לגשת לתוכנית.

לא מעט אנשים כעסו על עצמם שלא העזו לגשת לתוכנית שכן היא מיועדת ממש לכל אחד. אם תמיד אמרו לכם שאתם מבשלים נהדר, אם תמיד החמיאו לכם על ההברקות שלכם במטבח, אם תמיד אמרו לכם שהאוכל שלכם מיוחד ואם אמרו לכם יותר מפעם שהייתם צריכים להיות שפים - כנראה שמקומכם בנבחרת מאסטר שף.