מאמרים

בקרוב אהבהמאת: לירון בלום

כל מה שרציתם לדעת על התוכנית בקרוב אהבה:

בקרוב אהבה היא תוכנית דוקו דרמה ובמבט ראשון היא עלולה להתפרש כעוד תוכנית סטייל ריאליטי מתוחכם שמנסה לתפוס לעצמה נישה של תוכנית תרבותית. למעשה לא מדובר על ריאליטי וגם לא על תרבות, בקרוב אהבה היא תוכנית שמספרת על נשים שכולנו מכירים ועל הקושי שלהן למצוא זוגיות.

הקושי שלהן הוא שונה מהקשיים של הנשים הרגילות אך אין ספק שהתוכנית מספקת לנו נקודת מבט רחבה על נשים מפורסמות ובהחלט ניתן לראות כי גם הן מחפשות אהבה, גם הן נתלות בקשיים, גם הן מתרגשות וגם הן נבוכות. למעשה מה שהתוכנית מראה לנו היא שגם הן אנושיות בדיוק כמו כל אחת אחרת.

בקרוב אהבה
תמונה: יחצ ערוץ 2.

מהו קונספט התוכנית בקרוב אהבה?

קונספט התוכנית בקרוב אהבה מתבסס על שיחות און ליין בין חמש נשים ומדריך אחד. לא מדובר על כל חמש נשים אלא על נשים מפורסמות במידה כזו או אחרת וכל אחת מהם מגיעה מתחום אחר. מנחה התוכנית הוא אירי ריקין ותפקידו בתוכנית היא לייעץ לנשים, לשמוע את חוויותיהן ואת מחשבותיהן וכמובן לארגן להן דייטים ולצאת עם המצלמה ולראות כיצד הם מתנהלים.

במחשבה ראשונה זה אולי נשמע לנו מוזר שנשים מפורסמות מעוניינות בעזרה מקצועית בתחום האהבה אך דווקא בגלל מחשבות אלו מומלץ לראות את התוכנית. דרכה אנו יכולים לגלות בצורה הטובה ביותר שגם נשים מפורסמות ויפות חוות קשיים לא מטעים בתחום הרומנטי, לפעמים אפילו יותר מבחורות רגילות.

למה כדאי לראות את התוכנית בקרוב אהבה ?

התוכנית בקרוב אהבה יכולה לדבר לקהל יעד רחב למדי. מדובר על דמויות מוכרות כגון סיגל שחמון, גאיה טראוב, אמירה בוזגלו, גילי שם טוב ומיכל שפירא. כל אחת מהן שונה לחלוטין מהאחרת, לכל אחת דרישות אחרות מהגבר שלה, לכל אחת עולם פנימי וחיצוני מאוד שונה משל השנייה ומה שמשותף לכולן הוא הרצון בזוגיות מאושרת ובונה.

אירי מראה לבנות תמונות של גברים ופרופיל מצומצם והן בוחרות עם מי הן יוצאות לדייט. את הדייט מצלמים ולאחר מכן גם מדברים עליו און ליין. מה שהופך את התוכנית לשונה כל כך מתוכניות אחרות שעוסקות בתחום הדייטינג והאהבה היא העובדה שכולה מתקיימת און ליין ולמעשה הבנות אינן נפגשות לא האחת עם השנייה ולא עם המנחה. מדובר על תוכנית שמתאימה במיוחד לשנת 2011 בה כולם מנהלים את חיי החברה והאהבה שלהם באמצעות האינטרנט.