מאמרים

אל תפיל את המיליון


אל תפיל את המיליון - התוכנית שהצליחה להפיל את המדינה

התוכנית אל תפיל את המיליון הצליחה להפתיע מדינה שלמה. מדובר בתוכנית מפתיעה כי עד עתה היה נדמה לנו שראינו כבר את כל הפורמטים האפשריים של שעשועונים בהם ניתן לזכות בסכום כסף לא מבוטל. הפורמט הצליח ולא ברור מה בדיוק הפך אותו לכזו היסטריה, האם זה משום ששילובי האנשים שמגיעים לתוכנית היא מוצלחת ומסקרנת?

האם זה משום שארז טל הוא מומחה בשעשועונים ולאן שהוא הולך מובטחת הצלחה? ואולי זה משום שהתוכנית מצליחה לגרום לנו לאבד את העשתונות כי יש בה כל כך הרבה אפשרויות תמרון ובכל זאת אנשים מוצאים עצמם מאבדים את הכסף שלהם? איך שלא נסתכל על זה, התוכנית הצליחה לעשות את הרעש שהיא רצתה לעשות מלכתחילה.


אל תפיל את המיליון

תמונה: יחצ קשת.


כללי המשחק של התוכנית אל תפיל את המיליון:

כללי התוכנית אל תפיל את המיליון הם מאוד ברורים. יש מיליון שקלים, אמיתיים לחלוטין, אותם הפקה נותנת למתמודדים עם הכנסתם לתוכנית. לשני המתמודדים יש זמן קצוב בו הם צריכים לענות על מספר שאלות ולהמר על הכסף שלהם. ההימור הוא הימור ייחודי שכן יש להם אפשרות לחלק את הכסף שלהם בין התשובות השונות שעומדות לפניהם (שאלות בסגנון מבחן אמריקאי בו יש ארבע תשובות לכל שאלה).

ניתן לחלק את הכסף בצורה שווה בין התשובות ומה שהופך את התוכנית לייחודית ומוצלחת היא העובדה שמתחת לכל תשובה יש בור אליו הכסף נופל, אם עניתם לא נכון והכסף שלהם נמצא בתשובה הלא נכונה הוא ייפול, אך אם עניתם נכון הוא יישאר במקומו. כך אפשר להגיע בקלות למצב בו כל הכסף נשאר בידיים שלכם, אך גם ניתן להגיע בקלות למצב בו כל הכסף או מרביתו, נופל לכם לבור.


מה אתם לא יודעים על התוכנית אל תפיל את המיליון?

התוכנית אל תפיל את המיליון עושה שימוש בכסף אמיתי ולכן מדובר על אחד מאולפני הטלוויזיה המאובטחים שהיו. גם מחוץ לאולפן וגם בתוכו יש מקסימום שמירה על הכסף, האולפן בנוי כך שניתן לשמור על הכסף בכל זמן נתון וזאת כדי להגן עליו מפורצים למיניהם. זהו אחד האולפנים המאובטחים וזאת משום שמדובר על התוכנית היחידה בארץ בה משחקים על כסף אמיתי וכל כך גדול.

התוכנית אל תפיל את המיליון היא אולי התוכנית היחידה בה שילובי המתחרים הם כל כך מוזרים. קחו למשל את הגבר שלא מסתדר עם אשתו, או את זוג הצעירים היפים שהכירו רק לפני שבוע. זוגות מסוג זה עוד לא היו לנו על המסך בתוכניות בהן הם אמורים לזכות בכסף גדול ולכן התוכנית מותחת עוד יותר. לראות ויכוחים בין זוגות ואנשים מסוג זה הופכים את התוכנית למסקרנת בהרבה ואין ספק שגם זה הופך את התוכנית למיוחדת.