מאמרים

אודישנים לילדים


אודישנים לילדים | דפנה רוזן

אודישנים הם מבחני במה מקצועיים הבודקים כישורים שונים בהתאם לנדרש. פעמים רבות מגיעים אל אודישנים לא רק אנשי מקצוע מנוסים, אלא גם מועמדים שמנסים את מזלם על סמך כישרונות טבעיים. חברות פרסום והפקות שונות מגייסות ניצבים ואנשים לפרסומות או לסדרות טלוויזיה אנונימיים וללא כל ניסיון מוכח, וכל זאת על פי דרישות ההפקה.

על מנת לאתר פנים חדשות, למטרות שונות, אודישנים לילדים אלו הם דבר נוסף שמתקיים. ילדים בכל הגילאים לעיתים נדרשים להיות מוצבים לתפקידים שונים, וכדי לבחור את המועמדים הטובים ביותר, חברת הליהוק עורכת אודישנים מאורגנים לילדים.

אודישנים לילדים : מהי מידת הקשיחות?

כידוע, ילדים הם יצור אמיתי, טבעי, תמים אך חכם. קיומם של אודישנים לילדים מתחת לגיל 18 מוכרחים להיות באישור של הורים, ומתחת לגיל 16 אף נדרשת ליווי הורי. הבוחנים מוכרחים לנקוט בגישה רכה, שאינה מאיימת או מפחידה ילדים. על הבוחנים להיות ידידותיים, נעימים, ולהעניק לילדים תחושה נעימה כדי שיוכלו להוכיח את כישוריהם ללא לחץ.

כיום, ילדים רבים מלוהקים לפרסומות, לערוץ הילדים, תכניות טלוויזיה שונות, הפקות ריאליטי, או לפסטיבלים. אודישנים לילדים מתקיימים באופן שגור, לקמפיינים שונים, ובעזרתם שלסוכני ילדים. למרות שענף זה הינו קשה ואכזרי גם לילדים, אנשי ההפקה משתדלים להעניק יחס מתחשב ורגיש יותר לילדים המגיעים לאודישנים.


גם ילדים רוצים להיות כוכבים

כיום הילדים יודעים מהם רוצים, והם מצליחים לגרור את ההורים עימם למקומות בהם נערכים אודישנים לילדים. ילדים שהם בעלי ביטחון עצמי גבוה, שהם יפים, מוכשרים ובעלי תעוזה, יכולים לגשת אל מבחר של אודישנים לילדים ואולי ליהנות מפרסום. ילדים בימינו הרבה יותר חשופים למדיה, לרשתות חברתיות ואל העולם החיצוני. ילדים אינם תמימים כשהיו בעבר, וחולמים להיות כוכבים.

בעזרתה של תושייה ונחישות, גם ילדים יכולים להפוך לכוכבים, ואולי להגשים את החלום בעמידה בפני אודישנים לילדים. קיימים מקרים בהם גם ההורים מעודדים את ההופעה של הילדים באודישנים, פעמים בגלל שאלו ילדים יפים ומוכשרים באמת, פעמים בגלל רצון לייצר הכנסה נוספת או אולי להגשים חלום אישי של אחד מההורים עצמם.