מאמרים

אודישנים


כל מה שרציתם לדעת על אודישנים ולא ידעתם את מי לשאול:

אנשים רבים חולמים להיות שחקנים או פשוט אנשים מפורסמים. מי שמעוניין לנסות את מזלו יכול לגשת לאודישנים של סדרות, תוכניות וסרטים ולמרות שהפנייה לאודישנים אלו צריכה להתבצע באמצעות סוכנויות שונות, כיום באמצעות האינטרנט תוכלו למצוא אודישנים גם לבד.

אודישנים הם למעשה מבחני בד, הם בוחנים האם אתם מתאימים לתוכנית, סדרה או סרט, אודישנים לפרסומות וכדומה. מבחנים אלו מחייבים בדרך כלל ראיון אישי קצר, הקראת קטע מטקסט ומשחק מול מצלמה או מול אנשים. המלהקים בוחרים את האנשים הטובים ביותר לדעתם להמשך אודישנים ולמעשה, עד שאדם מקבל תפקיד הוא עובר מספר לא מבוטל של אודישנים כגון אלו.

מה ההבדל בין אודישנים לתוכניות ריאליטי ובין אודישנים לתוכניות רגילות?

ההבדל בין אודישנים לתוכניות ריאליטי ובין אודישנים לתוכניות רגילות הוא שבתוכניות רגילות יש צורך למצוא אדם שיכול לגלם דמות כל שהוא בצורה הטובה ביותר. בתוכיות ריאליטי יש רעיון של דמות וצריך למצוא את האדם שהוא עצמו מהווה את אותה הדמות בחיים הרגילים. למעשה, אודישנים לתוכנית ריאליטי נראים יותר כמו מבדק אישיות אשר בוחן האם אותו אדם מתאים או לא למלא איזו משבצת לה זקוקים בתוכנית.

מבנה האודישן גם כן שונה שכן באודישנים של תוכניות רגילות עליכם לחשוב היטב על הדמות אותה אתם מעוניינים לגלם, תעשו מאמץ להידמות לה באופן פיזי, תדברו כמוה ותאמרו את המילים המדויקות אותן יאמרו לכם לומר.
באודישנים לתוכניות ריאליטי אתם צריכים להיות אתם בלבד ופשוט לענות על השאלות ששואלים אתכם.

כיצד יש להתכונן לכל אחד מהאודישנים?

ידוע שלפני הרשמה לכוכב נולד רצוי ללמוד פיתוח קול ולהתנסות על במות. יחד עם זאת, ההתכוננות לכל אחד מהאודישנים צריכה להיות שונה. אם אתם הולכים לאודישנים לתוכניות רגילות, בררו כמה שניתן על הסדרה, על השחקנים האחרים, על צוות ההפקה, על מה שההפקה מחפשת וכמובן תתאמנו על השורות שלכם. אתם צריכים לזכור שאין לכם הזדמנויות שניות, אם כבר ביצעתם הרשמה לדה וויס או כל תכנית אחרת, ועברתם את התהליך, עליכם להיכנס לאודישן ולהיות הכי טובים שאתם מסוגלים להיות באותו הרגע. שדרו רצינות אך אל תהיו רציניים מידי, נסו לחייך ותמיד היו מנומסים למי שעומד מולכם, נימוס שווה זהב בתחום זה.

הקריאו את הטקסט שלכם בלי סחבת, התנתקו לחלוטין ממה שסובב אתכם ונסו להתנהג כאילו אתם לבד בחדר באותו הרגע. אם אתם מתבלבלים במילה אל תפסיקו ואלתרו בצורה נבונה את דרככם חזרה לטקסט המקורי.

אודישנים לתוכניות ריאליטי הם שונים. באודישנים אלו על המשתתפים פשוט להציג את עצמם שכן הדמויות השונות בתוכניות מסוג זה מורכבות מבני אדם אמיתיים. חשוב להבין שמדובר בתוכניות אשר מחפשות אנשים אמיתיים ובעלי ביטחון וזה בדיוק מה שאתם צריכים לשדר, בעיקר אם אלו תכניות ריאליטי בהן אתם משמשים דמות ראשית ולפיכך המירוץ למליון הרשמה, לדוגמא, מבקשים ביטחון ועניין.

אודישנים לילדים

בשנים האחרונות, אודישנים לילדים הפכו לתעשייה משגשגת. אם יש לכם ילדים יפים במיוחד או כישרון להופעות, כדאי מאד לקחת אותם לאודישן. לא מדובר במקצוע חדש לחיים או בסכומי כסף גבוהים במיוחד, אלא בחוויה של פעם בחיים - להופיע בטלוויזיה ולזכות בהרבה הערכה מהסביבה. אנחנו מאד ממליצים!